Mecz o wszystko
Mecz o wszystko/Opposite Field
Stany Zjednoczone | 2015 | 75 min.
Rekomendujemy dla wieku: 9-
Reżyseria: Jay Shapiro
Seanse
IKM
07 12
12:00
kup bilet
Opis filmu

Grupa ugandyjskich chłopców, 11- i 12-latków, na przekór przeciwnościom losu chce zostać pierwszą w historii afrykańską drużyną, która weźmie udział w Mistrzostwach Świata Małej Ligi Baseballowej. Przez ponad trzy lata Jay Shapiro towarzyszył drużynie baseballowej z Kampali w Ugandzie.
Trener George Mukhobe i jego podopieczni to coś więcej niż sportowa drużyna. Poza boiskiem – to silna grupa wsparcia. Pomagają sobie i motywują do działania, a życie dzieciaków z Ugandy nie jest proste. Ich podróż po marzenie usłana jest chwilami pełnymi chwały, ale też bardzo gorzkimi rozczarowaniami. Wszystko to buduje w nich lojalność, hartuje przyjaźń i głębokie zrozumienie siebie nawzajem. Wielka pochwała sportu, jako siły wzmacniającej jednostki i społeczności.

W Polsce, w Kutnie znajduje się Europejskie Centrum Małej Ligi Basebollowej i tam odbywają się rozgrywki m.in. drużyn z Afryki, Europy i Azji. Mała Liga Baseballowa (Little League Baseball) działa w 100 krajach na całym świecie, zrzeszając w swoich szeregach ponad 3 miliony chłopców i dziewcząt w różnych kategoriach wiekowych oraz około 1 miliona dorosłych. Główną dewizą Małej Ligi jest idea uczestnictwa dzieci w rozgrywkach bez względu na ich pochodzenie i poziom sportowy. To tu, do Kutna trafiają bohaterowie filmu Jaya Shapiro – i tu grają swój pierwszy mecz o wszystko.

NAGRODA PUBLICZNOŚCI 3.Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach.

Festiwale i nagrody

DOC NYC 2014, TIFF Kids 2015, River Run IFF 2015, NAGRODA PUBLICZNOŚCI 3.Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach.

Reżyser
Jay Shapiro

Jay Shapiro

jest reżyserem i namiętnym fanem baseballu. Studiował reżyserię na Uniwersytecie w Clark. Zrealizował m.in. „Like Me”, „I am Here”, „The F Word”, „The Final Season”, „Vintage Baseball” and „Baseball Discovered”. Jest autorem trzech scenariuszy, w tym biograficznego o Joshu Gibsonie. Przez trzy lata w czasie wakacji mieszkał w Zachodniej Afryce w tym w Ghanie, Burkinie Faso czy Wybrzeżu Kości Słoniowej.


Reżyseria: Jay Shapiro
Muzyka: Aleks de Carvalho