Chłopiec i gwiazdy
Chłopiec i gwiazdy/
Australia | 2012 | 90 min.
Rekomendujemy dla wieku: 10-
Reżyseria: Catriona McKenzie
Seanse
Kameralne Cafe
07 12
9:30
kup bilet
KinoPort
08 12
14:00
kup bilet
Kameralne Cafe
09 12
14:00
kup bilet
Opis filmu

Na obrzeżach miasta Wyndham w zalanej słońcem północno – zachodniej Australii mieszka starszy mężczyzna i chłopiec, obaj Aborygeni. Pete czeka na telefon od mamy. Nagle z wnętrza zardzewiałego pudełka wydobywa się dźwięk dzwonka. Zadowolony chłopak odbiera: „Mama?”. Niestety, nikt nie odpowiada. Kobieta została w mieście, a jej syn wraz z dziadkiem w starej, opuszczonej chacie daleko od cywilizacji. Wieczorami mężczyźni rozpalają ognisko i oglądają niezwykle jasne gwiazdy. Dziadek jest zagorzałym zwolennikiem tradycji, dlatego często opowiada wnuczkowi o przodkach. Pewnego dnia przedsiębiorstwo górnicze przybywa do wioski z planami zburzenia domu. Pete wymyka się ze swoim najlepszym przyjacielem do miasta, aby przekonać szefa firmy do zmiany zdania. Po drodze czeka na nich wiele niebezpieczeństw.

Festiwale i nagrody

Kryształowy Niedźwiedź Generation KPLUS dla Najlepszego Filmu oraz Specjalne Wyróżnienie dla Najlepszego Filmu Fabularnego Jury Generation KPLUS na MFF w Berlinie 2013. Film prezentowany na Festiwalach: MFF w Toronto 2012, MFF w Palm Springs 2012, Filmfestival Junior w Sztokholnie 2013, MFF w Taipei 2013.

Reżyser
Catriona McKenzie

Catriona McKenzie

ukończyła z wyróżnieniem AFTRS – Australijską Szkołę Filmu, Telewizji i Radia w 2001. Doświadczona reżyserka telewizyjna. Ma na swoim koncie następujące produkcje: „Fireflies” (2004), „RAN: Remote Area Nurse” (2006), „The Circuit” (2007), „Satysfakcja” (2007), „My Place” (2009), „Dance Academy” (2010), „Rescue Special Ops” (2011). „Chłopiec i gwiazdy” to debiut fabularny McKenzie.


Reżyseria: Catriona McKenzie
Scenariusz: Catriona McKenzie
Zdjęcia: Geoffrey Simpson
Dźwięk: Liam Egan
Montaż: Henry Dangar
Muzyka: David Bridie Obsada: David Gulpilil (Jagamarra), Cameron Wallaby (Pete), Joseph Pedley (Kalmain), Rohanna Angus (Lynelle), Dean Daley-Jones (Dave)